خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
Delta Decor
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۳۴:۲۳
طراحي خانه به شكل دوبلكس كم تر رواج دارد. اما آشنايي با نحوه چيدمان اين منازل خالي از لطف نيست. با ما همراه شويد.
خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني

خانه هاي دوبلكس، داراي طراحي داخلي به صورت دو طبقه هستند كه دو بخش به طور مستقيم، توسط راه پله به يكديگر راه دارند. بنابراين دكوراسيون داخلي اين خانه ها، كاري دشوار است و به توجه بيش تري نياز دارد. در گذشته خانه دوبلكس، زير بناي زيادي داشت اما به مرور، با كوچك شدن خانه ها، ابعاد خانه دوبلكس نيز كوچك تر شده و محدوديت طراحي در آن افزايش يافته است. روش هاي چيدمان در خانه دوبلكس ايراني شايد براي شما هم مفيد و جالب باشد. با مجله دلتا همراه شويد.

خانه دوبلكس

مدل خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني داراي يك طبقه ولي ساختار داخلي آن شامل دو قسمت با اختلاف سطح است. اين دو سطح توسط راه پله به هم راه مي‌يابند. بنابراين دكوراسيون آن ها كاملا با هم در ارتباط و ممكن است نشيمن و پذيرايي در قسمت پاييني، اتاق ها و سرويس بهداشتي در بخش بالايي قرار بگيرند. در درجه اول طراحي داخلي ساختمان در اين نوع خانه ها از اهميت ويژه اي برخوردار است و در واقع به سبك دكوراسيون جهت مي‌دهد.

با استفاده از پنجره هاي بزرگ، نور طبيعي به خوبي به داخل وارد مي‌شود و خبري از تاريكي و دلگير بودن فضا نخواهد بود. به همين دليل معمولا اتاق خواب در طبقه بالا در نظر گرفته مي‌شود تا از نور طبيعي بتوان در طول روز استفاده كرد و در مصرف انرژي صرفه جويي شود.

خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس شيك

اغلب افراد دوست دارند در خانه دوبلكس زندگي كنند. مركز ثقل دكوراسيون و يكي از مهم ترين دليل گرايش افراد به اين سبك خانه ها، فرم راه پله است. راه پله نقش پر رنگي در نماي داخلي خانه بازي مي‌كند. اين عنصر نقطه اتصال دو فضا و داراي سطح وسيعي است. مصالح به كار رفته در اسكلت و ظاهر راه پله به دليل ابعاد بزرگ آن، كاملا در معرض ديد قرار دارد. راه پله ها با توجه به سبك طراحي، فرم هاي مدرن، كلاسيك، گرد و يا چند طرفه به خود مي‌گيرند. با انتخاب نرده هاي زيبا و ساختار مناسب راه پله، خانه دوبلكس ظاهري شيك پيدا مي‎كند.

خانه دوبلكس ايراني

دكوراسيون خانه دوبلكس

دكوراسيون داخلي خانه دوبلكس ايراني، ساده و مينيمال است. زيرا در بيش تر موارد، ساختار خانه طرحي پيچيده دارد. بنابراين اگر دكوراسيوني شلوغ، پر از طرح و رنگ براي آن در نظر بگيريم، حس خفگي در چيدمان ايجاد مي‌شود.

آشپزخانه در خانه دوبلكس ايراني نيز هم چنان به عنوان قلب منزل واقع شده است. پيشنهاد مي‌شود رنگ كابينت آشپزخانه را در چنين ساختماني با توجه به ساير لوازم از جمله گاز، هود و يخچال انتخاب كنيد تا فضايي يكپارچه داشته باشيد.

آپارتمان دوبلكس

در دكوراسيون خانه دوبلكس ايراني وسايل تزييني كمي به كار برده شده و اغلب از لوازم دكوري بزرگ مانند مجسمه، مبلمان راحتي، آينه هاي قدي براي بزرگ تر نشان دادن فضا، چراغ آويز هاي ساده و رنگ هاي روشن استفاده مي‌شود. دكوراسيون مونوكروم يا تك رنگ، انتخاب مناسبي براي خانه هاي دوبلكس است. دقت به چند نكته در چيدمان خانه دوبلكس ايراني اهميت دارد. در اين جا به شما سر نخ هايي مي‌دهيم تا با توجه به آن ها بتوانيد خانه خود را به خوبي چيدمان كنيد.

فضا

هنگام طراحي دكوراسيون داخلي، سعي كنيد فضا هاي مختلفي براي خانه در نظر بگيريد. گرچه دو بخش خانه از يكديگر جدا هستند اما بايد در ظاهر يكپارچه باشند. مي‌توانيد از كف‌پوش هاي مختلف در دو طبقه داخلي استفاده يا با رنگ ها بازي كرده، كنتراست به وجود آوريد اما تناسب و هارموني را حفظ كنيد.

خانه ايراني

مبلمان و لوازم خانگي

وجود راه پله ممكن است بخش زيادي از فضا را اشغال كند. بنابراين بايد در انتخاب سرويس مبلمان هوشمندانه عمل كنيد. جاي مناسبي براي هر يك از اجزا در نظر بگيريد تا هر روز از پله ها بالا و پايين نرويد. پشنهاد مي‌شود اشيا مورد نياز و پركاربرد، از جمله تلويزيون، كتابخانه و مبلمان راحتي را در طبقه پايين و لوازم شخصي را در طبقه بالا بگذاريد. البته اين مورد بر اين فرض استوار است كه اتاق ها در طبقه بالا قرار داشته باشند.

وسايل دكوري

ديوارهاي راه پله و ستون ها را با ديواركوب، قاب عكس، آينه هاي دكوراتيو و ساير تزيينات ديواري بپوشانيد. هنگام بالا رفتن از پله با نمايي هيجان انگيز روبه‎رو مي‌شويد. به اين بخش هويت مي‌دهيد و تنوع به وجود مي‌آوريد. براي افزودن سرسبزي و نشاط گل هاي آپارتماني سايه دوست را نيز مي‌توانيد به ديوار آويزان كنيد.

همان طور كه هميشه تاكيد كرده ايم، دكوراسيون داخلي تلفيقي از هنر، علم و خلاقيت است. اميدواريم با استفاده از ايده هاي بخش دكوراسيون مجله دلتا و با تكيه بر دانش و خلاقيت خود بتوانيد از موارد ياد شده در چيدمان داخلي خانه خود بهره ببريد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

طراحي دكوراسيون داخلي منزل ؛5 اشتباه كه نبايد انجام دهيد

7 اشتباه كه نبايد در خريد فرش مرتكب شويد!

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۷:۵۱
بطري، پارچه، چوب و پلاستيك به زمان زيادي براي تجزيه شدن نياز دارند. اين لوازم را دور نريزيد و از آن ها بهتر استفاده كنيد.
با وسايل دور ريختني چه بسازيم

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

اكنون، بيش از هر زماني در طول تاريخ، توجه به كاهش توليد زباله و مصرف بهينه منابع انرژي ضروري است. براي تسهيل اين موضوع، چند ايده هيجان انگيز براي شما داريم. با استفاده از وسايل بازيافتي و هنر دست، وسايل دكوري بسازيد. وجود صنايع دستي و لوازمي كه براي ساخت آن ها زحمت كشيده ايد، در دكوراسيون داخلي خانه، اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود از بودن در آن مكان احساس رضايت بيش تري داشته باشيد. صدها گزينه ديگر براي افزودن به فهرست زير وجود دارد. اما در اين مطلب از مجله دلتا فقط به چند مورد مي‌پردازيم تا بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. بياييد ببينيم با وسايل دور ريختني چه بسازيم تا خانه را زيبا كنيم.

بطري شيشه اي

بطري شيشه اي

بطري هاي شيشه اي را دور نريزيد. آن ها را شسته هر گونه برچسب را جدا و به فرم زيباي آن ها نگاه كنيد. اين شيشه ها را به عنوان گلدان گل مصنوعي به كار ببريد. اگر با هنر ويتراي آشنا هستيد، مي‌توانيد شيشه ها را با رنگ هاي مورد علاقه خود رنگ كنيد، يا روي آن ها نقاشي بكشيد.

بطري هاي شفاف و بزرگ را براي نگهداري گل خشك، صدف و تيله هاي رنگي استفاده كنيد. براي زيبايي نماي آشپزخانه، شكلات هاي رنگي، كوكي، عناب و انواع خوراكي هاي رنگارنگ را درون بطري بريزيد و آن را روي ميز آشپزخانه، كانتر يا شلف قرار دهيد.

راه ديگري كه مي‌توانيد از بطري شيشه اي استفاده كنيد، ساخت شمع شناور است. اين شمع براي استفاده در نقاط مختلف دكوراسيون از جمله روي ميز كنسول، تزيين ميز ناهارخوري، سرويس بهداشتي و اتاق خواب مناسب است. علاوه بر زيبايي و افزودن رنگ به فضا، به عنوان عنصري براي نورپردازي غير مستقيم در نظر گرفته مي‌شود.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

قوطي فلزي

يكي از وسايل بازيافتي و پر مصرف كه روزانه دور ريخته مي‌شود قوطي هاي كنسروِ فلزي است. اين قوطي هاي فلزي را رنگ آميزي و در جا هاي مختلف استفاده كنيد. به عنوان شمعدان، جامدادي روي ميز كار و حتي گلدان گل آن را به كار ببريد. اگر كمي بيش تر حوصله به خرج دهيد، مي‌توانيد به پوشاندن سطح بيروني قوطي با استفاده از گوني و ربان، آن را از حالت قوطي خارج كنيد و جلوه اي جذاب به آن ببخشيد. قوطي هاي فلزي در برابر رطوبت مقاوم هستند. بنابراين حتي اگر مي‌خواهيد تحولي در دكوراسيون تراس خانه ايجاد كنيد، از شمعدان هاي فلزي دست ساز كمك بگيريد. كافي است چند سوراخ در بدنه قوطي ايجاد و يك شمع درون آن روشن كنيد. به همين راحتي وسيله اي كاربردي و جذاب ساخته ايد.

قاب عكس چوبي

قاب هاي قديمي و تكراري را دور نريزيد. آن را تغيير كاربري بدهيد. با استفاده از چند ميخ و كاموا آن ها را به پايه نگهداره عينك و زيورآلات تبديل و به جاي اينكه عينك هاي آفتابي خود را درون كشو، روي هم انبار كنيد، آن ها را به صورت منظم و مرتب در استند دست ساز خود قرار دهيد. براي تنوع در دكوراسيون از رنگ هاي چندمنظوره كمك بگيريد و قاب را رنگ بزنيد. مي‌توانيد در هر قسمت از خانه كه به رنگ و طرح نياز داريد، اين استند را به عنوان دكوري به كار بگيريد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

نگهدارنده كتاب

مجسمه هاي قديمي، اسباب بازي قديمي كودكان، دكوري هاي كوچكي كه از آن ها خسته شده ايد يا حتي فنجان ترك خورده را نگه داريد. از اين لوازم به عنوان نگهدارنده كتاب استفاده كنيد و به كتابخانه روح ببخشيد. اگر ظاهر آن ها تكراري و يكنواخت شده است، با استفاده از رنگ يا كاغذ كادو، ظاهري متفاوت به اين وسايل بدهيد و يك دكوري جديد براي خود بسازيد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

ساخت پاف

مي‌رسيم به آخرين گزينه از اين فهرست؛ پاف. پاف وسيله اي دوست داشتني و كاربردي است كه انواع مختلفي از آن را مي‌توانيد درست كنيد. پارچه هاي اضافي، لباس هاي كهنه و دستمال هاي قديمي به همراه يك چرخ خياطي و روكش پارچه اي، وسايل لازم براي ساخت يه پاف جذاب را تشكيل مي‌دهند. كاري ساده كه نتيجه اي دوست داشتني دارد. پاف را در هر گوشه از خانه بگذاريد و از وجود آن لذت ببريد.

اميدواريم توانسته باشيم نظر شما را جلب كنيم. نظرات خود را در مورد استفاده از وسايل دور ريختني با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

دكور منزل با گل مصنوعي

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۹:۲۱
استفاده از سقف كاذب در دكوراسيون داخلي خانه هاي مدرن رو به افزايش و كناف سقف يكي از انواع سقف كاذب است كه به دليل داشتن مزاياي فراوان در طراحي داخلي منازل به كار مي‌رود.
كناف سقف

سقف

سطح پوشاننده بالايي يك مكان، سقف نام دارد. طراحان داخلي به دليل اهميت سقف، آن را ديوار پنجم نيز مي‌نامند. براي محافظت در برابر عوامل بيروني، مانند باران، باد، برف، نور مستقيم خورشيد، جدا كردن طبقات و هم چنين حفظ حريم خصوصي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. ارتفاع سقف با توجه به منطقه جغرافيايي متغير است. سقف انواع مختلفي دارد؛ از جمله سقف LCP، كامپوزيت، دال بتني، كاذب و متحرك. در اين بخش از مجله دلتا،  كناف سقف را به شما معرفي مي‌كنيم.

سقف كاذب

استفاده از سقف كاذب رو به افزايش است. اجراي سقف كاذب با استفاده از گچ، فلز، آلومينيوم، چوب و كامپوزيت در شاخه هاي ساختماني رو به فزوني است. سقف كاذب شامل دو بخش است؛ شبكه فلزي متصل به سقف و پنل سبكِ مجزا. سقف كاذب مصالح زير ساخت را پوشش مي‌دهد. عايق صدا و دما به حساب مي‌آيد. سقف هاي بلند را كوتاه تر نشان مي‌دهد و انتخاب مناسبي براي استفاده از نور مخفي است.

سقف كاذب

كناف سقف

روكش نسل سوم از جنس گچ كه براي پوشاندن سقف ساخته مي‌شود. كناف روي سازه هاي فلزي سوار مي‌شود و به آن متصل مي‌گردد. از ويژگي هاي اين سقف وزن سبك، تنوع در ظاهر و شكل پذيري آن است. وزن كم اين سقف باعث مي‌شود ديوارها بار كم تري حمل كنند و در هنگام زلزله ايمني بيش تري براي ساكنان وجود دارد. براي بازسازي خانه هاي قديمي مي‌توان كناف سقف را به كار برد. سقف كناف در انواع بدون سازه نيز وجود دارد. اين نوع به وسيله چسب به ديوارها متصل مي‌شود.

كناف كاري

پياده سازي كناف بر روي سقف به ابزار و مصالح ويژه اي نياز دارد و در مراحل مختلفي اجرا مي‌شود. كناف كاري به چهار شكل از جمله پوششي، جدا كننده، مشبك و يكپارچه صورت مي‌گيرد. هر كدام از اين اشكال در جاي متفاوتي به كار مي‌رود.

كناف كاري پوششي؛ در بازسازي ساختمان هاي قديمي كاربرد و نقش ترميم كننده دارد.

كناف كاري جدا كننده؛ همان طور كه از نام آن پيدا است، براي جدا كردن بخش هاي مختلف به كار مي‌رود.

سقف كناف مشبك؛ از ساده ترين روش هاي اجراي سقف كاذب است. براي زيبايي و نورپردازي به صورت مخفي در خانه استفاده مي‌شود.

كناف يكپارچه؛ اين مدل به صورت يكدست بر روي سازه هاي فلزي آماده مي‌گردد و پس از خشك شدن به ديوار متصل مي‌شود.

كناف سقف

كناف سقف پذيرايي مستطيلي

يكي از فضاهايي كه كناف سقف در آن كاربرد زيادي دارد، اتاق پذيرايي است. فرم پذيرايي در بيش تر خانه هاي ايراني به شكل مستطيل است. اگر قصد بازسازي سقف پذيرايي را داريد، براي اجراي سقف كاذب در چنين مكاني به شما پيشنهاد مي‌كنيم از فرم هاي متنوع سازه ها بهره بگيريد و براي جذابيت بيش‌تر از نور مخفي داخل سقف استفاده كنيد. به اين شكل علاوه بر اينكه به زيبا شدن اتاق كمك كرده ايد با نورپردازي سبب بزرگ شدن پذيرايي مي‌شويد.

مي‌توانيد سقف كاذب را رنگ آميزي كنيد يا از گچ بري هاي مختلف بر روي آن بهره ببريد. كناف سقفِ پذيرايي مي‌تواند به گرم ماندن خانه در زمستان و خنك نگه داشتن آن در تابستان كمك كند. اتصال و جابه جايي اين سقف به آساني صورت مي‌گيرد. بنابراين براي تغيير دكوراسيون يا تعمير آن با سرعت بالا و با پرداخت هزينه كم مي‌توانيد آن را بازسازي كنيد.

كابل هاي برق و تمام اتصالات درون سقف پنهان مي‌شوند و به اين شكل از شلوغي نماي سقف جلوگيري مي‌شود. مي‌توانيد با توجه به ارتفاع سقف خانه، ضخامت هاي مختلفي را براي آن انتخاب كنيد تا سقف بيش از حد كوتاه به نظر نرسد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. ما را در بخش دكوراسيون دنبال كنيد و نظرات خود را به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۲۹:۳۹
شلف وسيله تزييني براي قرار دادن لوازم دكوري، كتاب و گلدان است كه به زيبايي دكوراسيون داخلي خانه كمك مي‌كند.
شلف ديواري

انواع شلف ديواري

شلف به معني قفسه است و شلف ديواري انواع گوناگوني دارد؛ شلف دكوري و گلدان، استند لوازم، باكس ديواري، شلف تلويزيون يا آشپزخانه. اين محصول از فلز، چوب، پلاستيك، شيشه، آينه و ساير مصالح ساخته مي‌شود. انواع شلف ديواري عبارتند از: شلف كشويي، چند تكه، گوشه، باكس، هندسي و ساير اشكال. با به كار بردن آن در دكوراسيون داخلي منزل، مي‌توانيد نمايي جذاب و منحصر به وجود آوريد. در اين بخش از مجله دلتا انواع شلف ديواري را به شما معرفي مي‌كنيم.

استند گلدان

شلف گلدان

بدون توجه به فصل، وجود گل در خانه ضروري است. گل هاي آپارتماني نمايي رمانتيك و جذاب به خانه مي‌بخشند. علاوه بر اين هوا را تصفيه مي‌كنند. با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، با افزودن رنگ سبز به چيدمان خانه، آرامش و نشاط را به منزل اضافه مي‌كنيد. شلف گلدان با داشتن طبقه يا جاي گلدان، انتخاب مناسبي براي قرار دادن گلدان است. اين محصول را در قسمت ورودي، گوشه پذيرايي، تراس و پشت پنجره آشپزخانه نصب كنيد.

ميز ديواري تلويزيون

شلف ديواري تلويزيون

شلف ديواري تلويزيون نوعي ميز مدرن براي قرار دادن تلويزيون و از محبوبيت زيادي برخوردار است. اين شلف از دو بخش تشكيل مي‌شود. يك بخش كه روي زمين قرار مي‌گيرد و بخش دوم به ديوار متصل مي‌گردد. با توجه به مدل هاي مختلف، ممكن است يكي از دو بخش وجود نداشته باشد يا هر بخش به چند تكه مجزا تقسيم شود. تلويزيون، ديوار آكسان و شومينه در دكوراسيون بيش تر خانه هاي ايراني به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شوند. مبلمان و ساير لوازم را بر اساس مركز توجه چيدمان مي‌كنند. بنابراين زيبايي اين بخش به طور مستقيم بر چيدمان كل فضا موثر است.

با استفاده از وسيله هاي تزييني، گل مصنوعي، كتاب، شمع و قاب عكس هاي كوچك شلف ديواري تلويزيون را تزيين كنيد. ابعاد و رنگ شلف بايد متناسب با رنگِ غالب در دكوراسيون و سرويس مبلمان باشد. ارتفاع شلف را به گونه اي قرار دهيد كه تلويزيون زيادي بالا يا پايين نباشد. بهتر است جاي آن را به گونه اي در نظر بگيريد كه موازي با  افراد قرار گيرد.

باكس ديواري

باكس ديواري

باكس ديواري در دو نوع وجود دارد؛ نوع كمد مانند و بدون در. مي‌توانيد براي تغيير دكوراسيون آن را جا به جا كنيد و يا با پوشش هاي مخصوص در باكس را با طرح و رنگ بپوشانيد. از باكس مي‌توانيد براي پوشاندن نواقص ديوار، نگهداري لوازم اضافي و تزيين ديوار استفاده كنيد. تفاوت باكس و شلف در فرمِ چهارچوب آن است. شلف به شكل طاقچه، اما باكس مانند جعبه، داراي چند ضلع و محيطي بسته است. باكس هاي مثلثي، چند ضلعي، مربع و گرد از محبوبترين انواع باكس ديواري محسوب مي‌شوند.

شلف آشپزخانه

شلف آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه و دكوراسيون اين بخش از خانه بر چيدمان كل خانه تاثير گذار است. نظم وسايل در آشپزخانه باعث برجسته شدن نماي آشزخانه مي‌شود. به كمك شلف ديواري در اين مكان مي‌توانيد وسايل را مرتب كنيد. علاوه بر اين با قرار دادن گل هاي آپارتماني، ظروف عتيقه و اشيا جذاب جلوه زيبايي به آشپزخانه مي‌بخشيد.

استفاده از شلف ديواري به جاي كابينت در آشپزخانه هاي كوچك توصيه مي‌شود. زيرا كابينت از پراكنده شدن نور به كل فضا جلوگيري و به دليل حجم بالايي كه اشغال مي‌كند فضا را كوچك تر نشان مي‌دهد. همچنين مي‌توانيد با نورپردازي در آشپزخانه به شيوه هوشمندانه، نماي اين بخش را روشن تر سازيد.

قفسه دكوري

شلف دكوري

شلف دكوري يكي از وسايل تزييني مورد استفاده در دكوراسيون داخلي منازل است. بر خلاف انواع ايستاده، به ديوار نصب مي‌شود. مي‌توانيد با قرار دادن گلدان، ساعت، ريسه ال اي دي، مجسمه، آينه هاي دكوراتيو كوچك، كتاب و ساير لوازم دكوري نماي جذابي در خانه به وجود آوريد. شلف ديواري در فرم و رنگ هاي متنوعي توليد مي‌شود. با توجه به سبك چيدمان خانه و فرم ساير اجزا، با انتخاب طرح هاي مختلف، جلوه مد نظر خود را در دكوراسيون خانه پديد آوريد. اگر مي‌خواهيد فضا را از يكنواختي خارج كنيد، فرم هاي مختلف و متفاوت با لوازم موجود در خانه به كار گيريد. اما اگر مايل به ايجاد هارموني و هماهنگي هستيد در انتخاب شكل تناسب را در نظر بگيريد. شلف دكوري ظاهري جذاب دارد و حتي بدون نياز به قرار دادن اكسسوري بر روي آن، به محيط زيبايي مي‌بخشد.

اميدواريم مطالب فوق براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۲۸:۴۲
گل هاي آپارتماني حيات و سرسبزي را به خانه هديه مي‌دهند. با پرورش گياهان آپارتماني علاوه بر زيبايي به تصفيه هواي داخل خانه كمك كنيد.
گل هاي آپارتماني

گل ها آپارتماني

در اين بخش از مجله دلتا سراغ گل هاي آپارتماني رفته‎ايم. گياهان زينتي در دكوراسيون داخلي اتاق، آشپزخانه، سرويس بهداشتي، محل كار، مغازه ومكان هاي عمومي استفاده مي‌شوند. آسان ترين راه براي ايجاد فضايي رنگين، استفاده از گل هاي آپارتماني است. وجود گياهان فوايد زيادي دارد؛ تصفيه هوا، ايجاد حس خوب در افراد، سرعت بخشيدن به روند بهبود روحي و افزايش راندمان كار.

گل هاي آپارتماني را نه فقط براي برگ و گل، بلكه براي رنگ هاي طبيعي و چشم نواز آن ها پرورش مي‎دهيم. با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون، با نگاه كردن به رنگِ سبزِ برگ گياه احساس آرامش و شادي در افراد به وجود مي‌آيد.

افزودن زيبايي به محيط از طريق وجود انواع گل هاي آپارتماني حاصل مي‎شود. اگر فضاي كافي براي استفاده از گل هاي آپارتماني نداريد، گياهان بزرگ گزينه مناسبي براي شما نيست. هم چنين اگر نور كافي براي تامين نور مورد نياز گياهان نداريد، گياهان سايه دوست براي شما بهتر است. براي اينكه در تمام طول سال گلي سرحال داشته باشيد، به گياهان مقاوم نياز داريد. براي داشتن اطلاعات بيش تر در مورد استفاده از گل هاي آپارتماني چند نمونه را به شما معرفي مي‌كنيم.

گل هاي آپارتماني

زيباترين گل هاي اپارتماني

به طور كلي براي داشتن گياهي زيبا و سرزنده بايد چند نياز اساسي  آن ها را مثل نور، آب، دما، خاك و اكسيژن تامين كنيد.

 • اكسيژن؛ گياهان براي شادابي و استحكام به اكسيژن نياز دارند. باز كردن پنجره ها و ورود هواي تازه به گياه كمك مي‌كند به خوبي رشد كند.
 • نور؛ براي ايجاد سبزينه و داشتن برگ هاي سبز و مقام، بايد نور مورد نياز براي هر گياه به خوبي تامين شود.
 • آب؛ هر يك از گل هاي آپارتماني با توجه به ويژگي‎شان به مقدار كافي آب نياز دارند. آبياري بيش از حد ريشه گياهان را مي‌پوساند و كم آبي گل را خشك مي‌كند.
 • خاك؛ منبع تغذيه گل ها، خاك است. جذب مواد مغذي و معدني، اكسيژن و آب از طريق خاك صورت مي‌گيرد. هر گياه با توجه به نيازهاي خود در تركيب هاي مختلفي از خاك، شن، ماسه و كود، شرايط زيستي متفاوتي را تجربه مي‌كند.

گلهاي آپارتماني سايه دوست

اگر خانه اي با پنجره هاي كم داريد كه نور كافي را براي پرورش گل و گياه تامين نمي‌كند، نگران نباشيد. بعضي از گياهان كم تر از ساير گل هاي آپارتماني به نور خورشيد نياز دارند و مي‌توانيد آن ها را در فضاي داخل بگذاريد. اين گل ها به نور غير مستقيم نياز دارند و نور مستقيم باعث آسيب ديدن گياه مي‌شود. اگر اين گل ها را براي تزيين تراس استفاده كنيد، خواهند سوخت. البته نه به اين معنا كه گياه را در تاريكي نگه داريد. هر چه شرايط مناسب تري براي گل هاي آپارتماني ايجاد كنيد بهتر و سريع تر رشد خواهند كرد. در اين جا به عنوان نمونه‎اي از گل هاي سايه دوست، گل بامبو را به شما معرفي مي‌كنيم.

گل هاي آپارتماني

بامبو

بامبو كه با نام خيزران نيز شناخته مي‌شود، يكي از گل هاي آپارتماني هميشه سبز است. گياهي است به شكل ني كه به صورت متراكم رشد مي‌كند. اين گل بسيار مقاوم است و به راحتي از بين نمي‌رود. در شرايط مختلف نوري دوام مي‌آورد و به راحتي سازگاري پيدا مي‌كند. تا ارتفاع 20 – 30 سانتي متر رشد مي‌كند. رنگ برگ ها و ساقه سبز پر رنگ، زرد و يا تركيبي از سفيد و سبز است.

گل بامبو در مناطق شمالي شرايط مناسبي دارد و به خوبي رشد مي‌كند. بامبو در قسمت بالاي ساقه به شكل فنر پيچ خورده است. با قلمه زني تكثير مي‌شود. بامبو در آب به حيات خود ادامه مي‌دهد. اما در صورت علاقه مي‌توانيد آن را در خاك هاي مخصوص بكاريد. نور غير مستقيم يا مصنوعي، دماي داخلي خانه و آبِ بدون كلر براي بامبو شرايط مطلوبي پديد مي‌آورد.

گل آپارتماني مقاوم

اگر نگهداري از گل هاي آپارتماني براي شما كاري دشوار به نظر مي‌رسد، پيشنهاد مي‌كنيم از گياهان مقاوم استفاده كنيد. اين گياهان در تمام طول سال سبز هستند و اگر براي چند روز آبياري آن ها را فراموش كنيد، نور كافي به آن ها نرسد يا دما به طور ناگهاني تغيير پيدا كند، سرسبزي خود را حفظ مي‌كنند. پتوس، سانسوريا، پاپيتا، آگلونما و آلوئه ورا چند نمونه از گل هاي آپارتماني مقاوم هستند كه در اين جا به معرفي سانسوريا مي‌پردازيم و در مقاله هاي بعدي سراغ ساير گل هاي مقاوم خواهيم رفت.

گل هاي آپارتماني

سانسوريا

گل سانسوريا از گل هاي آپارتماني بسيار مقاوم است كه در رستوارن، بيمارستان، منازل، اماكن تفريحي و تجاري به رشد خود ادامه مي‌دهد. برگ ها بلند، كشيده و شمشيري دارد. هوا را به خوبي تصفيه مي‌كند. در اوايل بهار شكوفه مي‌دهد. ميزان رشد آن با توجه به گونه هاي مختلف، متفاوت و از 3 تا 70 سانتي متر متغير است. اين گل در دوران خشكسالي رشد نمي‌كند اما به حيات خود ادامه مي‌دهد. شرايط مطلوب براي گل سانسوريا يك بار آبياري در هفته، رطوبت 70 درجه و نور كم است.

گياهان آپارتماني گلدار

گياهان گلدار و رنگارنگ از قديم در گوشه حياط خانه هاي ايراني وجود داشته است. اما با افزايش جمعيت و كوچك شدن منازل، زندگي در خانه هاي آپارتماني گسترش يافته و پرورش گياهان گلدار كاهش پيدا كرده است. شايد فكر كنيد از داشتن گياهان گلدار در آپارتمان و خانه هاي كوچك محروم هستيد اما اين طور نيست، گياهان آپارتماني زيادي وجود دارد كه گل مي‌دهند. گل شمعداني، اركيده، آنتوريوم، آزاليا و بگونيا از دسته گياهان گلدار هستند كه جذابيت و زيبايي را به خانه اضافه مي‌كنند.

گل هاي آپارتماني

گل اركيده

اركيده يك بار در سال گل مي‌دهد. رنگ گلبرگ هاي آن بنفش، ارغواني، صورتي، زرد و سفيد است. اين گل علاوه بر اينكه سايه را دوست دارد، به آبياري زيادي نياز ندارد. براي گل دادن، پس از افتادن غنچه ها نوك ساقه را هرس مي‌كنند تا گياه دوباره گل دهد. تكثير اين گياه كمي دشوار است و بايد توسط افراد ماهر صورت گيرد. اين گل آپارتماني در دماي بين 12 تا 28 درجه سانتي گراد رشد خوبي خواهد داشت. براي داشتن گياهي سرحال و سبز هر دو سال يك بار گلدان آن را تعويض كنيد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. ما را در بخش دكوراسيون همراهي كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۹:۳۸
مجسمه ها انعكاسي از افكار هنرمند هستند كه با انتخاب آن ها مي‌توانيد سليقه و تفكر خود را در دكوراسيون داخلي بازتاب دهيد.
مجسمه

مجسمه

مجسمه يكي از وسايل تزييني پركاربرد هنرهاي تجسمي در دكوراسيون داخلي است. معمولا اشكالي به فرم انسان، گياه، ساختمان و حيوان دارد. نمونه هاي مدرن آن به شكل هندسي و اشكال انتزاعي نيز توليد مي‌شود. بايد اشاره كرد كه تمام اشكال سه بعدي، مجسمه نيستند. براي اينكه سازه اي به اين عنوان شناخته شود بايد نوآوري، مفهوم يا علتي براي ساخت آن وجود داشته باشد. پيكر تراش به شخصي گفته مي‌شود كه با هنر دست خود اين وسيله را مي‌سازد. البته مجسمه به صورت عمده توسط دستگاه نيز توليد مي‌شود كه آن را در زمره صنايع دستي قرار نمي‌دهند.

مجسمه صورتك

مجسمه صورتك

مجسمه ها از مصالح مختلفي از جمله انواع فلزات، گچ، سراميك، چوب، فايبرگلاس و سنگ ساخته مي‌شوند. مجسمه را با توجه به كيفيت و مواد به كار برده شده در ساختار، مي‌توان در فضاي باز نيز قرار داد، و براي تزيين تراس، كنار استخر، باغچه و ورودي خانه از آن استفاده كرد.

تنديس به مجسمه هايي گفته مي‌شود كه فرمي از نيم تنه داشته باشد و اگر فقط شكل سر را نمايش دهد نام مجسمه صورتك يا سرديس را به آن اختصاص مي‌دهند. مجسمه صورتك را بر ديوار نصب كنيد تا نمايي زنده به اتاق ببخشيد. مجسمه صورتك مي‌تواند جاذب نگاه و كانون توجه دكوراسيون باشد. اگر مي‌خواهيد همان لحظه اول مهمانان را شگفت زده كنيد، سرديس را در قسمت ورودي خانه روي ديوار بياويزيد.

مجسمه كوچك

مجسمه كوچك

وقتي خانه را با مجسمه هاي دكوري چيدمان مي‌كنيد با استفاده از اين وسيله تزييني در قسمتي از خانه، بُعد سومي به مكان اضافه مي‎كنيد. مي‌توانيد براي هر كدام از بخش هاي خانه چينش متفاوتي در نظر بگيريد. ابعاد، سبك دكوراسيون و بودجه مد نظر شما در اين جا نقشي ندارد. مجسمه خود را در بهترين جاي خانه قرار دهيد تا تاثير آن را بر روح ساكنان مشاهده كنيد.

براي استفاده از اين اثر در دكوراسيون داخلي منزل، از آن ها بين كتاب هاي كتابخانه، روي قفسه و يا روي ميز كنسول استفاده كنيد. وجود مجسمه اي با شكل مورد نظرِ شما در ميان كتاب ها، جذابيت و كنتراست را به فضا اضافه و محيط را از يكنواختي خارج مي‌كند.

تنديس چوبي

مجسمه چوبي

در پيكرتراشي مي‌توان قوانين فيزيك را شكست و از عالم واقعي فراتر رفت. طراحي هاي سورئال يا فرا واقعي، ريشه در قدرت تخيل انسان دارد. اشكال هندسي فضا را از نظر فرم به تعادل مي‌رسانند. مجسمه چوبي، عنصري از طبيعت را در خود دارد كه با توجه به فرم و مكان قرار گيري، مانند موجودي زنده حال و هواي خانه را متغير مي‌سازد. با استفاده از قابليت هاي مواد طبيعي مي‌توان به همه چيز دست يافت. براي مثال با استفاده از چوب، پيكره هايي به شكل صخره طراحي مي‌شود كه با وزن سبك تر، ظاهري مانند سنگ خواهد داشت. يك فيل عظيم جثه، اسب وحشي يا هر موجود متحركي را روي ميز خانه بياوريد. “مالو پالمكويست”طراح سوئدي، درباره مجسمه‌ سازي مي‌گويد:

قوانين بنيادين طبيعت من را شگفت زده مي‌كند. وقتي موادِ سفت و سخت، به نظر بي وزن مي‌رسند، و انگار در فضا معلق هستند، به وجد مي‌آيم.

تنديس فايبرگلاس

مجسمه فايبرگلاس

فايبرگلاس تركيبي از پليمر و شيشه است كه نسبت به ساير مواد چندين حُسن دارد؛ وزن سبك، نقل و انتقال آسان، سطح براق و كيفيت بالا. از اين ماده بيش تر براي ساخت مجسمه هاي بزرگ استفاده مي‌شود و مناسب فضاي باز است. اگر نماي اتاق تكراري شده است و نمي‌خواهيد تغيير دكوراسيون كلي ايجاد كنيد، از مجسمه هاي فايبر گلاس در ابعاد بزرگ كمك بگيريد. طرح و فرم را به اتاق بيفزاييد و ديوارهاي خالي را پوشش دهيد. مي‌توانيد آن را بين مبل ها قرار دهيد و تنوع ارتفاع را بين لوازم موجود ايجاد كنيد. به اين صورت نماي جديدي در دكوراسيون به وجود مي‎آيد.

تنديس سنگي

مجسمه سنگي

به عنوان انسان بايد بپذيريم كه جهان داراي طبيعتي پويا و متحرك است. براي دوام آوردن ناچاريم در زندگي منعطف و چابك عمل كنيم. سازگاري با محيط فقط در هماهنگي فيزيكي خلاصه نمي‌شود، بلكه به فرآيندهاي ذهني، روح و روان نيز مرتبط است. ساخت مجسمه سنگي و كوچك راهي براي ثبت وقايع مختلف زندگي است. براي مثال ذاتِ سنگ، جامد، مات و سخت است. يك هنرمند با پياده سازي مفاهيم معمول بر پيكر مجسمه، زندگي منعطف روزمره را بر سنگِ سخت نقش بندي مي‌كند. آن ها نمادي از رفتار و حركات ما هستند. ارتباط، گفت و گو، بيان رنج يا شادي و ساير احساسات در اين وسيله نمايان مي‌شود.

براي داشتن يك پرنده زيبا، ديدن بناهاي تاريخي يا يك ورزش خاص، نيازي به سفر به دور دنيا نداريد. اين لوازم دكوري نياز شما را رفع مي‌كنند و آن پديده را با مقياسي كوچك در خانه به نمايش مي‌گذارند. گاهي يادآور خاطرات هستند و بعضي مواقع انسان را از افكار مضطرب جدا مي‌سازند.

تنديس مادر و كودك

مجسمه دكوري بزرگ

مجسمه هاي عظيم، با اندازه اي بزرگ تر از ابعاد واقعي، مناسب فضا هاي بزرگ هستند. نقش تاكيدي اين لوازم بسيار پررنگ است و بيش از ساير المان هاي موجود در دكوراسيون بر افراد تاثير مي‌گذارد.

اين وسيله را در جايي قرار دهيد كه اطراف آن با اشيا زيادي شلوغ نشده باشد و بتواند جلوه زيبايي در دكوراسيون ايجاد كند. مي‌توانيد از نورپردازي براي نمايش بهتر آن استفاده كنيد. پيش از تكيه بر قوانين، براي قرار دادن آن در خانه به چشم هاي خود اعتماد كنيد. تناسب را رعايت و اندازه مناسب را به گونه اي انتخاب كنيد كه به زيبايي خانه كمك شود و باعث شلوغي نشود.

اميدواريم مطلب ياد شده مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

مزايا و معايب سقف كناف در دكوراسيون داخلي

رنگ هاي ممنوعه در دكوراسيون داخلي

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۶:۵۹
صنايع دستي در فرهنگ هاي مختلف تنوع زيادي دارد و در دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني داراي جايگاهي ويژه است.
صنايع دستي

صنايع دستي

در اين بخش از مجله دلتا سراغ چهار مورد از صنايع دستي مي‌رويم. صنايع دستي به عنوان نمادي از فرهنگ و رسوم اقوام است. استفاده از آن در دكوراسيون داخلي، ميان تمام فرهنگ ها كاري جذاب محسوب مي‌شود. صنايع دستي در واقع نوعي كاردستي است كه با هنر گره خورده. تفاوت صنايع دستي با كاردستي در كاربرد آن است و بر خلاف كاردستي كه فعاليتي سرگرم كننده و به عنوان عنصري تزييني به كار برده مي‌شوند، صنايع دستي به طور روزمره مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

اين لوازم با دست ساخته مي‌ شوند و به عنوان وسايل تزييني در داخل خانه به كار مي‌روند. افراد ماهر با روش هاي سنتي با به كاربردن ذوق و سليقه، صنايع دستي را توليد مي‌كنند. از جمله صنايع دستي معروف ايران كه در سازمان جهاني يونسكو به ثبت رسيده است مي‌توان به مينا كاري، گليم، سفال، خاتم كاري، منبت كاري، پته دوزي، قلم زني، مليله دوزي و گبه اشاره كرد. در اين جا از صنايع دستي ميناكاري، گليم، سفال و خاتم كاري سخن گفته و نحوه استفاده از آن ها را در دكوراسيون داخلي با هم مرور مي‌كنيم.

ميناكاري

ميناكاري

هر يك از شهرهاي ايران سوغات خاصي مختص به منطقه خود دارند. ميناكاري كه با نام هاي ميناگري و ميناسازي نيز شناخته مي‌شود. از پنج هزار سال پيش تا كنون توسط هنرمندان ايراني براي زيبايي بخشيدن به ظروف، لوازم دكوري و زيورآلات استفاده مي‌شده است.

در دوره معاصر، اصفهان به عنوان مهد ميناگري شناخته مي‌شود. ظروف ميناكاري شده از اصفهان به تمام نقط ايران و جهان ارسال مي‌شوند. وجود بشقاب، پياله، گلدان و قاب هاي ميناكاري با نقوش ظريف و زيبا طرحي خيره كننده را به فضاي خانه اضافه مي‌كند. در هنر ميناكاري رنگ هاي آبي، سبز و قرمز حرف اول را مي‌زنند. بنابراين تركيب رنگ هاي زيادي در دست داريد كه مي‌توانيد با انتخاب آن ها، ساير بخش هاي خانه را دكور كنيد.

گليم

گليم

گليم زيراندازي است كه از پنبه، ابريشم، موي چهارپايان يا پشم بافته مي‌شود. طرحِ گليم در نقاط مختلف ايران منحصر به فرد است. در اكثر موارد، گليم به عنوان فرش استفاده مي‌شود اما با تغيير در نوع بافت به عنوان كيف و نمكدان نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي افزودن خط و به كار بردن ويژگي هاي بصري، طرح هاي مختلف و متنوع گليم، كمك زيادي به شما مي‌كنند. رنگ هاي اصلي و فرعي به خوبي در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند. بنابراين اگر مي‌خواهيد به خانه روح ببخشيد، گليم را به عنوان كفش‌پوش يا پوشش روي مبل به كار بگيريد.

سفال

سفال

خاك يكي از چهار عنصر اصلي هستي است. ايرانيان با بهري گيري از عنصر خاك و آب، ظروف گلي را به سفال تبديل مي‌كنند. سفال در واقع همان سراميك بدون لعاب است. كوزه و پياله هاي سفالي از مشهورترين محصولات سفالي هستند. خاك رس كه مقدار زيادي آهن دارد مناسب استفاده در هنر سفالگري است. از كهن ترين لوازمي كه بشر در زندگي روزمره مورد استفاده قرار مي‌داد، ظروف سفالي است. باستان شناسان با مطالعه روي ظروف سفالي باقي مانده از گذشته به تفسير شرايط زندگي، موقعيت جغرافيايي و اقتصادي تمدن هاي باستان مي‌پردازند. سفالگري نيز هم زمان با سبك زندگي دچار تغيير شد.

شهرهاي زيادي از جمله ميبد، شهرضا، كلپورگان، جويبار، مند، لالجين و سياهكل به عنوان تولدكنندگان ظروف سفالي شناخته مي‌‍شوند. در دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني، تابلوهاي سفالي با طرح هاي برجسته، محبوبيت زيادي دارد. به دليل مقاوت و چسبندگي بالاي گل، فرم پذيري خوب و در دسترس بودن مصالح اوليه، علاقه به استفاده از اجسام سفالي در حال افزايش است. تابلو سفالي، مجسمه هاي كوچك، گلدان و ظروف پذيرايي از پر كاردبردترين لوازم سفالي است.

هنرهاي دستي

خاتم كاري

يكي از معروف ترين هنرهاي دستي روي چوب خاتم كاري است. اشكال هندسي، نقوش چند ضلعي و منظم با دقت و ظرافت روي سطح لوازم استخواني كنده كاري مي‌شود. در نماي لوازم خاتم كاري از مثلث هاي ريز استفاده شده كه از جنس فلز، استخوان يا چوب هستند. سطوح اين لوازم براق و در تمام قسمت ها داراي طرح و نقش قرينه است. باكس، ظرف و قاب خاتم كاري را مي‌توانيد در خانه استفاده كنيد و چيدماني به سبك سنتي به وجود آوريد. تهران، شيراز و اصفهان از محوري ترين مراكز خاتم كاري به شمار مي‌آيند. رنگ غالب در تكنيك خاتم، قهوه اي و كرم است. براي تكميل پالت رنگي در دكوراسيون داخلي خانه از رنگ هاي نخودي، نباتي، شيري، زرشكي و طلايي استفاده كنيد. به دليل پر نقش و نگار بودن لوازم دكوري خاتم كاري شده، از زمينه هاي تك رنگ بهره ببريد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد باشد. با بخش دكوراسيون مجله دلتا همراه شويد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۱۱:۴۰
ديوارهاي ساده و يكنواخت افراد را كسل مي‌كند. تزيين ديوار اتاق، راه حل مناسبي براي جلوگيري از اين اتفاق است تا دكوراسيون داخلي را به محيطي دوستانه و گرم تبديل كنيد.
تزيين ديوار

تزيين ديوار

به دنبال راه هاي خلاقانه براي تزيين ديوار هستيد؟ كمي طرح و رنگ ديوار اتاق را زيبا مي‌كند و به خانه روح مي‌بخشد. بدون توجه به سبك دكوراسيون داخلي، راه كارهايي وجود دارد كه با تكيه بر سليقه خود ديوار را تزيين كنيد. اگر براي تبديلِ نماي خشك و خاليِ ديوار به يك مركز توجه شيك آماده هستيد با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

تزيين ديوار

تزيين ديوار پذيرايي

شخصيت و طرز فكر خود را در خانه نمايان سازيد. براي تزيين ديوار پذيرايي كوچك توصيه مي‌شود يك تابلوي نقاشي بسيار بزرگ يا تصويري از يك فضاي دوست داشتني را بر ديوار آويزان كنيد. طرحي سياه و سفيد در سبك مينيمال يا عكسي از درياي آبي رنگ را امتحان كنيد. در اين صورت با تماشاي ديوار اتاق، به يك مكان ديگر پرت مي‌شويد و هيچ وقت از بودن در آن مكان خسته نخواهيد شد. در ساير بخش هاي اتاق رنگ هاي هم خانواده يا مكمل را به كار گيريد. براي مثال اگر نماي دريا را انتخاب مي‌كنيد، رنگ سفيد، نارنجي، قهوه اي و سرمه اي را در نقاط مختلف به كار ببريد. اما اگر تصوير يك جنگل حال شما را بهتر مي‌كند، رگه هاي زرد، صورتي و قرمز پالتِ رنگيِ دكوراسيون را تكميل خواهد كرد.

تزيين ديوار

اگر رابطه خوبي با تصاوير بزرگ نداريد و نگران يكنواختي فضا هستيد، يك گالري ديواري بسازيد. هيچ چيز بهتر از كلكسيوني از آثار هنري مورد علاقه تان نمي‌تواند شخصيت شما را در خانه انعكاس دهد. تعدادي نقاشي، عكس و ديواركوب را به ديوار بياوزيد. بهتر است قاب ها از لحاظ فرم و طرح با هم شباهت و ظاهري ساده داشته باشند. براي بزرگ تر نشان دادن فضا مي‌توانيد نصب قاب ها را تا نزديكي سقف ادامه دهيد.

تزيين ديوار آكسان

راه ديگري كه براي تزيين ديوار پذيرايي وجود دارد، تغيير ظاهري خودِ ديوار است. ديوار آكسانِ مناسب را در اتاق پذيرايي شناسايي كنيد. اين ديوار محل مناسبي براي افزودن طرح و الگوهاي جذاب به خانه است. آن را با رنگ هاي روشن و پر رنگ رنگ آميزي يا از كاغذ ديواري هاي پر نقش و رنگ براي پوشاندن آن استفاده كنيد. در صورتي كه كمي علاقه و حوصله داشته باشيد، مي‌توانيد ديوار را پتينه يا با استفاده از استنسيل روي آن نقاشي كنيد. به اين صورت بر قدرت تاكيديِ ديوار آكسان نيز افزوده ايد.

طرح ماندالا

تزيين ديوار اتاق

پارچه هاي نقش دار يا ديواركوب هاي متنوع را روي ديوار بالاي تخت نصب كنيد. علاوه برا اينكه طرح و نقش را به اتاق آورده ايد، نرمي و لطافتِ پارچه باعث مي‌شود فضا گرم تر شود. نصب و برداشتن پارچه از تابلو راحت تر است. بنابراين به راحتي مي‌توانيد پس از مدتي پارچه اي با طرح متفاوت را جايگزين و تنوع ايجاد كنيد.

آينه هاي دكوراتيو را از ياد نبريد. آينه عنصري است كه در تمام بخش هاي خانه به كار مي‌رود و به كمك شما مي‌آيد. يك آينه بزرگ يا تركيب چندين آينه كوچك در كنار هم را امتحان كنيد. آينه نور را بازتاب مي‌دهد و فضا روشن تر به نظر مي‌رسد. هم چنين با انعكاس فضا عمق بيش تري به اتاق مي‌بخشد. بنابراين به بزرگ ديده شدن مكان كمك مي‌كند.

تزيين ديوار

تزيين ديوار اتاق با كاغذ كادو

استفاده از هنرهاي دستي براي دكور خانه حس خوبي به شما خواهد داد. با به كار بردن كاغذ كادو مي‌توانيد وسايل تزييني ارزشمندي بسازيد. با استفاده از كاغذ كادوهاي رنگي و زيبا و يك قاب خالي، تابلوي نقاشي سفارشي براي خود بسازيد. براي تغيير دكوراسيون با هزينه كم مي‌توانيد به راحتي يك كاغذ ديواري جديد را جايگزين تابلوي قبلي كنيد.

تزيين ديوار اتاق با وسايل دور ريختني

تزيين ديوار اتاق با وسايل دور ريختني

استفاده از ظروف شكسته، ترك خورده، يك بار مصرف و يا قديمي به عنوان دكوري در دكوراسيون داخلي منازل رو به افزايش است. بدون نياز به يك طراح داخلي حرفه اي، با تكيه بر خلاقيت خود بشقاب هاي رنگي و طرح دار را بر ديوار نزديك به ميز ناهارخوري آويزان كنيد. هنگامي كه از دور به اين مجموعه نگاه مي‌كنيد آن را مانند تابلوي نقاشي خواهيد ديد كه خاطرات شما را بازگو مي‌كند. رنگ و طرح بشقاب ها كنتراست به وجود مي‌آورد. با توجه به تاثير روانشناسي فرم دايره، تجمع فرم هاي منحني در كنار هم، سبب ايجاد آرامش مي‌شود و استرس را كاهش مي‌دهد. علاوه بر اين حسي نوستالوژيك در خانه به وجود مي‌آورد.

مكرومه بافي

تزيين ديوار با وسايل ساده

بافت، يكي از مهم ترين عناصر طراحي داخلي است كه در تزيين ديوار مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. فضايي كه يكنواخت و كسل كننده است با افزودن بافت تغيير زيادي پيدا مي‌كند. براي افزودن بافت مي‌توانيد دريم كچر، دكوري هاي مكرومه بافي و حلقه هاي گل را به ديوار آويزان كنيد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

 

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۱۰:۵۳
نرده بالكن تاثيري به سزا در زيبايي تراس خانه دارد.
نرده بالكن

نرده بالكن

يكي از بخش هاي خانه كه در نگاه اول افراد را به خود جذب مي‌كند، بالكن است. اين بخش از منزل كم تر مورد توجه قرار گرفته است. بيش تر مواقع به جاي تزيين تراس از آن به عنوان انباري استفاده مي‌شود. نصب نرده سبب ايجاد امنيت مي‌شود. نرده ها از مصالح مختلفي از جمله آلومينيوم، سنگ، فلز، فرفوژه و چوب ساخته مي‌شوند. هم زمان با تغيير سبك زندگي و نيازهاي افراد، نرده بالكن نيز از لحاظ جنس و طرح تغيير كرده است. در اين بخش از مجله دلتا چند مدل از نرده هاي فلزي بالكن را به شما معرفي مي‌كنيم.

نرده بالكن

نرده استيل

از مهم ترين انواع نرده مي‌توان به نرده استيل اشاره كرد. اين نوع در آلياژهاي متنوعي عرضه مي‌شود كه از لحاظ كيفيت با يكديگر تفاوت دارند. نرده استيل در دو رنگ نقره اي و طلايي توليد مي‌شود. در برابر زنگ زدگي مقاوم است و ظاهري براق دارد. هم چنين در بخش هاي مختلف نما، از جمله بالكن يا تراس، راه پله، پشت بام و حفاظ امنيتي به كار مي‌رود.

براي اينكه ظاهر بالكن هميشه زيبا به نظر برسد نياز است هر 6 تا 12 ماه نرده ها را تميز كنيد. لكه هاي باران، اثر انگشت و آلودگي هاي محيطي را با استفاده از دستمال هاي مرطوب پاك كنيد و براي خشك كردن آن از چند تكه روزنامه كمك بگيريد.

نرده بالكن

نرده فرفوژه

نرده فرفورژه يا فرفوژه به نام گل نَرده معروف است. اين واژه ريشه در زبان فرانسوي دارد. فر به معناي فلز و فوژه به عمل كوبيده شدن آهن گفته مي‌شود. در فرآيند ساخت اين مدل نرده، فلز در كوره با دماي 220 درجه سانتي گراد ذوب مي‌شود. پس از تغيير حالت آن به فرم هاي دايره، گل، برگ، خطوط حلزوني و منحني تبديل به فرفوژه مي‌شود. نرده فرفوژه براي ايجاد جان پناه، درهاي ورودي باغ  و خانه، راه پله و نرده بالكن به كار برده مي‌رود.

نرده بالكن

نرده فلزي بالكن

علاوه بر اينكه نصبِ نرده بالكن از سقوط ساكنان جلوگيري مي‌كند و به عنوان حفاظ مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مي‌توان با انتخاب نرده مناسب جلوه‎اي منحصر به فرد به نماي ساختمان بخشيد. جنس نرده، فرم، ضخامت، رنگ و طرح آن نقشي پر رنگ در دكوراسيون خارجي منزل دارد. با پيشرفت دنياي تكنولوژي و تنوع در طراحي، گونه هاي مختلفي از نرده بالكن قابل تهيه است.

براي انتخاب نرده بايد استاندارد هاي مشخصي را رعايت كنيد. به طور كل براي بيش تر خانه ها حداقل ارتفاع نرده بايد 110 سانتي متر باشد. به گونه اي كه از جان كودكان محافظت كند و منجر به سقوط آن ها نشود.

نرده بالكن

نرده هاي عمودي نماي بالكن را كشيده تر و سقف را بلندتر نشان ميدهد. فاصله ميله هاي عمودي را به گونه اي در نظر مي‌گيرند كه از خطر افتادن كودكان يا اجسامي مانند گلدان جلوگيري شود.

نرده بالكن

استفاده از نرده هاي افقي در حال افزايش است و نمايي مدرن به خانه مي‌دهد. در ساخت نرده هاي ساده از نرده استيل استفاده مي‌شود. خطوط افقي ميله ها تراس خانه را عريض تر نشان مي‌دهد. بهتر است حداقل فاصله بين ميله ها 20 سانتي متر باشد.

نرده بالكن

با استفاده از گلدان آويزهاي رنگارنگ روي نرده بالكن، اين بخش از ساختمان را تزيين كنيد. گل شمعداني، پيچك و پتوس مقاومت بالايي دارند و يكي از بهترين گزينه ها براي قرار دادن در فضاي بالكن هستند.

براي الهام گرفتن از ايده هاي بيش تر، مطالب بعدي ما را در بخش دكوراسيون دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۱۰:۱۲
آينه هاي دكوراتيو عنصري جذاب در دكوراسيون هستند كه فضا را بزرگ و روشن نشان مي‌دهند.
آينه دكوراتيو

آينه ها از دوست داشتني ترين وسايل تزييني در دكوراسيون خانه هستند. يكي از روش هاي بزرگ و روشن نشان دادن محيط خانه استفاده از آينه دكوراتيو است. آينه با بازتاب نور و انعكاس محيط، باعث ايجاد خطاي ديد مي‌شود. اگر آينه  در جاي مناسب نصب شود، به فضا عمق مي‌بخشد و عيوب طراحي داخلي را مي‌پوشاند. اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد و از ايده هاي ما الهام بگيريد.

آينه دكوراتيو در دكوراسيون خانه

از آينه دكوراتيو فقط به عنوان يك وسيله تزييني استفاده نمي‌شود. نصب آينه راه حلي براي مشكلاتِ خانه هاي كوچك و كم پنجره است. با توجه به ايده هاي زير، آينه دكوراتيو را به چيدمان وارد كنيد و از مزاياي وجود آن بهره ببريد.

توانايي آينه در تغيير جلوه دكوراسيون، سبب شده است اين محصول در طرح هاي هندسي مختلفي توليد شود. آينه هاي دكوراتيو را با توجه به سبك چيدمان خانه، انتخاب كنيد تا نمايي خاص و جذاب در فضا به وجود آوريد.

راهرو ها داراي عرض كمي هستند، بنابراين با نصب آينه دكوراتيو در طول راهرو به عريض تر ديده شدن آن كمك كنيد. انعكاس فضا و بازتاب نور، آينه را به عنصري زنده در خانه تبديل مي‌كند. مي‌توانيد از تركيب چند آينه بدون فريم در كنار هم استفاده كنيد و آرايش پازل مانند، در چيدمان آينه ها روي ديوار ايجاد كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه پلكسي

آينه هاي پلكسي از جنس پلاستيك و سبك هستند. قيمت ارزان تري دارند و از كيفيت بالايي برخوردارند. در اتاق هاي مربعي و كوچك، به كار بردن آينه به تنهايي ممكن است فضا را بزرگ تر نشان دهد، اما نتيجه مطلوبي به شما نخواهد داد. بنابراين براي نتيجه بهتر، از تركيب چند آينه پلكسي در كنار نورپردازي مناسب استفاده كنيد.

هنگام استفاده از آينه در فضاهاي باريك، آينه ها را در زوايايي نصب كنيد كه سبب افراط نشود. نصب آينه ها به صورت موازي، باعث انعكاس مكرر تصاوير در آينه مي‌شود. در اين صورت اشكالي با اعوجاج زياد به دست مي‌آيد كه نه فقط اتاق را بزرگ تر نشان نمي‌دهد، بلكه باعث ناهماهنگي مي‌شود. با رعايت تناسب و انتخاب فواصل مناسب، از اشباع جلوگيري كنيد. در چنين موقعيتي بهتر است يك تابلوي هنري يا عكس خانوادگي مقابل آينه نصب كنيد.

آينه دكوراتيو

آينه هاي دكوراتيو

خانه اي بدون آينه پيدا نخواهيد كرد. بهترين نقطه براي نصب آينه، ديوار آكسان، بالاي شومينه و نزديك در ورودي است. ديواري مناسب است كه بتواند با وجود آينه به فضا هويت ببخشد. در دكوراسيون داخلي، نگاه افراد به صورت ناخودآگاه به سمت ديوارهاي آكسان كشيده مي‌شود.

يكي از اين ديوارها، ديوار بالاي شومينه است. شومينه در بيش تر سبك هاي دكوراسيون به عنوان مركز توجه در نظر گرفته مي‌شود. از همين رو تزيين آن از اهميت بالايي برخوردار است. بهتر است براي نصب آينه دكوراتيو، از تركيب چند آينه در كنار هم، بر ديوار بالاي شومينه بهره بگيريد. علاوه بر رسيدن به هدف اصلي، كه بزرگ نشان دادن فضا است، زيبايي دل‌نشيني به مركز توجهِ دكوراسيون بخشيده ايد. با قرار دادن شمع هاي مختلف و رنگارنگ، مي‌توانيد از بازتاب نور درون آينه لذت ببريد.

آينه دكوراتيو

آينه كاري ديوار

بدون وجود آينه، چيدمان منزل ناقص است و براي تكميل شدن به يك يا حتي چند آينه نياز دارد. به آينه كاري يك ديوار يا ستون در خانه فكر كنيد تا با بازتاب نور لوستر و چراغ آويز نوري ملايم داشته باشيد و از ديدن تصوير خود بر ديوار خانه لذت ببريد. سعي كنيد مقابل ديواري را كه آينه كاري شده است خالي بگذاريد و آن را نپوشانيد. براي ايجاد هارموني از چند آينه دكوراتيو روي ساير ديوارها كمك بگيريد.

آينه دكوراتيو

آينه ديواري مدرن

آينه ديواري مدرن را به عنوان عنصر كليدي براي دكوراسيون در نظر بگيريد و ساير لوازم را بر اساس آن چيدمان كنيد. معمولا آينه را روي ميز كنسول قرار مي‌دهند يا آن را روي ديوار بالاي تخت نصب مي‌كنند. قاب هاي كنده كاري شده يا پتينه كاري را براي آينه تهيه كنيد و اجازه دهيد وظيفه ايجاد كنتراست را در فضا بر عهده بگيرد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد

همچنين بخوانيد:

8 مدل قفسه مدرن ؛ زيبايي بخش طراحي دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]