خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
ديوار آكسان در دكوراسيون منزل Delta Decor
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۶:۲۵
ديوار آكسان ديواري است كه با توجه به سليقه و آن چه از چيدمان اتاق مي‌خواهيد مي‌توانيد آن را انتخاب كنيد. فرق ديوار آكسان با ساير ديوار ها در رنگ، طرح و يا متريال مورد استفاده در ظاهر است.
ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

براي ايجاد زيبايي در چيدمان داخلي خانه بايد از تنوع و خلاقيت استفاده كرد. وسيله اي را با طرحي غير از الگوي غالب در دكوراسيون به اتاق اضافه كرد يا رنگي متفاوت با رنگ هاي موجود به دكوراسيون افزود. يكي از اين تغييرات در رنگ آميزي ديوارها صورت مي‌پذيرد. يك ديوار را انتخاب و آن را دگرگون كنيد. ديوار منتخب شما ديوار آكسان در دكوراسيون منزل نام دارد. براي اينكه بدانيد كدام ديوار را انتخاب و با آن چه كنيد تا به خوبي توجه را جلب كند براي شما چندين توصيه داريم. در مورد ديوار آكسان در مجله دلتا بيشتر بخوانيد.

ديوار آكسان

ديوار آكسان، ديواري است كه رنگ يا طرح آن با ساير ديوارهاي خانه فرق دارد و توسط شما يا طراح داخلي انتخاب مي‌شود. حتي مي‌توان در طراحي آن از مواد متمايزي استفاده كرد. براي ايجاد جلوه بصري زيبا در دكوراسيون داخلي، ديوار آكسان را مي‌توان با كاغذ ديواري، سنگ، كاشي، چوب و غيره پوشش داد. اين ديوار براي ايجاد تضاد بصري در ميان ساير ديوارها با ظاهر يكسان مناسب است، براي مثال يك ديوارِ تك رنگ، ميان ديوارهاي كاغذ ديواري شده به عنوان ديوار آكسان شناخته مي‌شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

رنگ

ديوار آكسان مانند نقطه كانوني و نبض فضا به حساب مي‌آيد. به دليل انعطاف بالا در طراحي هاي مدرن، توجه به ديوار آكسان افزايش يافته است. بي نهايت رنگ، طرح و مواد در دست داريد. انتخاب جاي اين ديوار نيز سليقه اي است. در تمام اتاق ها و حتي آشپزخانه مي‌توان ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزيد. با رعايت بايدها و نبايدها در انتخاب ديوار آكسان، مي‌توانيد بدون نگراني نمايي جذاب در طراحي داخلي منزل ايجاد كنيد. در اين جا به ديوارهاي آكسان در دكوراسيون پذيرايي مي‌پردازيم. از انتخاب رنگ هاي پر رنگ و جيغ نترسيد. در مرحله اول ديوار را به درستي شناسايي ، تا بتوانيد هر رنگي كه تمايل داريد براي آن انتخاب كنيد.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

رنگ هاي گرم

نارنجي، زرد و قرمز تمايل دارند ديوار را به سوي چشم بكشانند، اين موضوع سبب مي‌شود فضا كوچكتر به نظر برسد. اگر انتخابتان رنگ گرم باشد، بايد ديواري را انتخاب كنيد كه حجم فضا را آن گونه كه مي‌خواهيد نشان دهد. اتاق هاي دراز و باريك جاي خوبي براي ديوارهاي آكسان به رنگ گرم هستند. ديوار انتهايي را رنگ كنيد تا تعادل در فضا بر قرار شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون پذيرايي

رنگ هاي سرد

ديوارهاي به رنگ سبز، آبي و بنفش در چشم دورتر به نظر مي‌رسند، كه طبيعتا فضا را بزرگ تر نشان خواهند داد. ديوار هاي كناري يا ديوارهاي كوچك را به رنگ سرد درآوريد تا فضا در نظرتان بزرگ تر شود. ديوار آكسان مي‌تواند سقف باشد؛ سقف هاي كوتاه را با رنگ سرد نقاشي كنيد تا حس بلندتر بودن را به محيط القا كنيد. براي عريض تر نشان دادن فضاهاي باريك مثل راهرو نيز استفاده از رنگ هاي سرد توصيه مي‌شود. در اين اتاق علاوه بر استفاده از رنگ آبي، خطوط عمودي به عريض بودن و بزرگ تر ديده شدن كمك كرده اند.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

دماي بصري

نكته ديگري كه بايد در انتخاب ديوار آكسان و رنگ مطلوب آن توجه كنيد تنظيم دماي بصري دكوراسيون منزل است. منظور از دماي بصري، درجه حرارت هواي اتاق نيست، بلكه تاثير نور طبيعي در دكوراسيون منزل مد نظر است.

اگر نمي‌دانيد دكوراسيون منزل شما فضايي سرد را تداعي مي‌كند يا گرم، راهنمايي هاي زير را در ذهن داشته باشيد.

اتاق پذيرايي شرقي يا شمالي

اتاقي كه پنجره هايي به سمت شمال يا شرق داشته باشد خنك تر به نظر مي‌رسد؛ بنابراين استفاده از رنگ هاي گرم، به محيط گرما خواهد بخشيد.

اتاق پذيرايي غربي يا جنوبي

استفاده از رنگ سرد در دكوراسيون داخليِ خانه هايي كه پنجره اي به جنوب يا غرب دارند، دماي بصري را متعادل مي‌سازد. به دليل موقعيت چنين منازلي دماي رنگ اين خانه ها گرم است.

دو مورد بالا در مورد نيمكره شمالي زمين صادق است و اين قوانين در نيمكره جنوبي برعكس خواهد بود.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

ديوار برجسته

برجسته ترين ديوار، بهترين گزينه براي انتخاب ديوار آكسان است. معمولا در اتاق خواب، ديوار بالاي تخت، ديوار آكسان است. ديواري كه هنگام ورود نگاه تان به سمت آن كشيده مي‌شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون پذيرايي

ديوارهاي پنهان و پيدا

براي داشتن فضايي متعادل بايد مبلمان را اطراف ديوار آكسان قرار دهيد. در اكثر مواقع تاج تخت را به ديوار آكسان تكيه مي‌دهند، اما اگر جز اين بود مراقب باشيد ديواري را انتخاب كنيد كه با لوازم پر حجم مانند كتابخانه هاي بلند، ديوار را به طور كامل پنهان نكنيد. در آخر نيز حواس تان باشد فقط تغيير رنگ و طرح ديوار آكسان كافي نيست، آن را زيادي خالي و در معرض ديد نگذاريد، چرا كه تعادل بصري را از بين مي‌برد.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]