خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
انتخاب بهترين كفپوش آشپزخانه Delta Decor
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۲۲:۱۶
به جز كفپوش هاي سنگي، پاركت، لمينيت و فرش مي‌توانيد كفپوش هاي وينيل، چوب پنبه و مشمع را در دكوراسيون آشپزخانه به كار ببريد.
بهترين كفپوش آشپزخانه

در انتخاب بهترين كفپوش آشپزخانه گزينه هاي زيادي پيش رو داريد. سراميك، لمينيت، پاركت، كاشي، سراميك و فرش كفپوش هايي هستند كه مي‌توانيد براي اين مكان استفاده كنيد. اما چند گزينه مناسب تر به شما پيشنهاد مي‌دهيم. با مجله دلتا همراه باشيد.

فرش

با وجود اينكه فرش در دكوراسيون داخلي ايراني داراي اهميت زيادي است و با طرح هاي زيبا طرفداران پر و پا قرصي دارد، اما انتخاب آن براي كف آشپزخانه مناسب نيست. ممكن است براي پوشاندن كف آشپزخانه كه با كفپوش نامناسب پوشانده شده است از فرش استفاده شود. اكثر آشپزخانه هاي ايراني با سنگ، كاشي يا سراميك پوشش داده شده اند. آشپزخانه محل استراحت و نشستن نيست. موقع كار نياز به راه رفتن و ايستادن داريد، سطح سخت اين سه كفپوش باعث اذيت و آسيب زدن به كمر و كف پا مي‌شود. براي حل اين مشكل تمايل به پهن كردن فرش در كف آشپزخانه افزايش مي‌يابد. با اينكه محل رفت و آمد و ايستادن نرم مي‌شود اما مشكلاتي را نيز به همراه دارد.

روشن است كه فرش داخل آشپزخانه در معرض آلودگي ها و رطوبت فراوان قرار مي‌گيرد. چنانچه ظرف روغن از دستتان رها شود و روي فرش بريزد، شستن آن به راحتي صورت نمي‌گيرد و با هربار شستن كيفيت فرش پايين مي‌آيد. اگر فرش را نشوييد و فقط با دستمال آن را پاك كنيد تا مدت ها بوي نامطبوع در فضاي آشپزخانه مي‌پيچد. به اين شكل خطر بروز بيماري هاي پوستي را به جان خريده ايد.

به دليل وجود آب، روغن و ساير مايعات در اين محيط، استفاده از پاركت و لمينيت انتخاب درستي نيست. علاوه بر صرف هزينه زياد، كفپوش چوبي و پاركت نيازمند مراقبت خاص است. در بعضي از مواقع حتي كاري از دست شما برنمي‌آيد. خالي شدن كتري آب جوش روي پاركت راه بازگشتي ندارد.

چوب پنبه، دوست محيط زيست

شايد تا كنون نمي‌دانستيد به جز سراميك، پاركت، فرش و سنگ گزينه ديگري پيش رو داريد؛ كفپوش چوب پنبه اي. اين كفپوش، از انجام عمليات مختلف روي پوسته درخت بلوط به دست مي‌آيد. پس از آسياب شدن اين ماده را به صورت ورقه درآورده و در كوره مي‌پزند. كفپوش توليد شده از اين روش، براي استفاده در خانه ها و اماكن كم تردد مناسب است.

برداشت پوسته از درختان بالاي 25 سال عمر و طي يك دهه صورت مي‌گيرد. در فرآيند توليد هيچ آسيبي به درختان جوان و نورس وارد نمي‌شود. چوب درختان پس از تراشيدن پوسته توسط دست، دوباره رشد مي‌كند و درخت به حيات خود ادامه مي‌دهد. بنابراين چوب پنبه را دوست محيط زيست مي‌شناسند. كفپوش چوب پنبه اي سطحي لطيف و صاف دارد و داراي رنگ و الگوهاي متنوعي است. اگر از كفپوش چوب پنبه اي استفاده مي‌كنيد بايد مراقب آن باشيد و وسايل را روي آن نكشيد. مراقب چنگال حيوانات خانگي باشيد و ظروف داغ را روي آن قرار ندهيد.

بهترين كفپوش آشپزخانه

وينيل

كفپوش وينيل (PVC) يكي از بهترين انتخاب ها در دكوراسيون داخلي كل خانه و به ويژه آشپزخانه است. در روند ساخت اين كفپوش از ماده اي پلاستيكي به نام پلي وينيل، پي وي سي و فيبر استفاده مي‌شود كه انعطاف و مقاومت بالايي دارند. اگر زيركاري كفپوش وينيل به خوبي صورت گرفته باشد، نتيجه كار داشتن سطحي راحت است.

كفپوش PVC را مي‌توان به راحتي تعمير كرد. تايل هاي آسيب ديده را جدا و بدون آسيب به ساير بخش ها آن را تعويض مي‌كنند. اگر كفپوش وينيل را براي آشپزخانه انتخاب كرديد، از سايش وسايل پلاستيكي با آن خودداري كنيد، زيرا در دراز مدت سبب تغيير رنگ آن خواهد شد.

بهترين كفپوش آشپزخانه

كفپوش مشمع

از جمله شايع ترين كفپوش هايي كه در آشپزخانه ها استفاده مي‌شود، كفپوش مشمع است. اگر در منزل خود پذيراي كودك و يا سالمندان هستيد استفاده از اين كفپوش در سراسر خانه توصيه مي‌شود. اين كفپوش سطحي بسيار نرم دارد و قابل بازيافت است. كفپوش مشمع از اكسيده شدن روغن كتان و سرد شدن با رزين و آرد چوب ساخته مي‌شود. تنوع رنگ بالايي دارد و به هنگام تجزيه شدن آلودگي توليد نمي‌كند. اين كفپوش به راحتي، با چسب به كف زمين چسبانده مي‌شود. اگر كفپوش را در خانه استفاده مي‌كنيد، مراقب پاره شدن آن باشيد.

بهترين كفپوش آشپزخانه

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]