خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
با انواع ميز در دكوراسيون خانه آشنا شويد Delta Decor
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :فائزه
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۵۰:۱۲
ميز انواع زيادي دارد و با توجه به كاربرد آن ، در دسته هاي مختلف قرار مي‌گيرد.
ميز

ميز ها كاربرد هاي زيادي دارند. با توجه به موضوع هر ميز را در دسته بندي مشخصي قرار مي‌دهند. در كنار كارايي، زيبايي ميز نيز  در دكوراسيون داخلي منزل اهميتي ويژه دارد. در ساخت ميز از چوب، فلز، پلاستيك، ام دي اف و مصالح مختلفي استفاده مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا انواع ميز در دكوراسيون منزل را به شما معرفي مي‌كنيم و در آينده به هر كدام از اين ميز ها به طور جداگانه خواهيم پرداخت.

ميز تلويزيون

ميز تلويزيون

ميزي كه در اتاق نشيمن گذاشته مي‌شود و بيش از ساير ميز ها در معرض ديد قرار دارد. ميز تلويزيون در انواع پايه دار و ديواري ساخته مي‌شود. سبك هاي دكوراسيون فقط نوع چيدمان را شامل نمي‌شوند بلكه ظاهر لوازم نيز با مد روز تغيير مي‌كند. ميزهاي تلويزيون از مدل هاي سنتي فاصله گرفته و نمايي مدرن و دكوراتيو پيدا كرده اند. بنابراين ميز تلويزيون به زير شاخه هاي كلاسيك، مدرن و سنتي دسته بندي مي‌شود. در بعضي از مدل ها ميز تلويزيون ساده و گاهي همراه با قفسه هاي كوچك براي قرار دادن لوازم دكوري يا كتاب است.

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري به يكي از ملزومات چيدمان خانه بدل شده و همان طور كه از نام آن مشخص است براي صرف غذا استفاده و از چوب، پلاستيك، شيشه، فلز و جنس هاي متنوعي توليد مي‌شود. هنگام خريد اين ميز، ويژگي هاي ميز ناهارخوري خوب را مد نظر داشته باشيد. توليدكنندگان اين ميز را در ابعاد مختلف از جمله 2 نفره تا 12 نفره توليد مي‌كنند. جاي ميز ناهارخوري در اتاق پذيرايي، گوشه اي از نشيمن يا آشپزخانه است. بايد با توجه به طرح و رنگ، گوشه مناسبي را براي اين ميز در نظر بگيريد. در دكوراسيون خانه هاي ايراني مي‌توان ميز ناهارخوري را به عنوان مركز ثقل دكوراسيون در نظر گرفت و ساير لوازم را بر اساس آن چيدمان كرد.

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي در ايجاد تناسب، كنتراست و زيبايي در دكوراسيون داخلي خانه نقش پر رنگي بازي مي‌كند. ارتفاع اين ميز از ساير ميز هاي موجود در اتاق پذيرايي از جمله ميز ناهارخوري و كنسول پايين تر است. ظروف تزييني، لوازم پذيرايي، گلدان و وسايل دكوري را روي ميز جلو مبلي قرار مي‌دهند. ميز جلو مبلي هماهنگ با ميز عسلي و مبلمان انتخاب مي‌شود. ممكن است در خانه اي از ميز عسلي استفاده نشود. اما ميز جلو مبلي كاربرد زيادي دارد. مانند ساير ميز هاي گفته شده، ميز جلو مبلي بايد با توجه به سبك دكوراسيون كل خانه و متناسب با آن ها انتخاب شود.

ميز عسلي

ميز عسلي و پاتختي

ميزهاي كوچكي كه خيلي به كمك شما مي‌آيند. ميز پاتختي كنار تخت و ميز عسلي در كنار مبل قرار داده مي‌شود تا بتوان كتاب، گوشي هوشمند، ليوان و لوازم ضروري را روي آن ها قرار داد. ميز عسلي در بيش تر مواقع هم شكل با ميز جلو مبلي و پاتختي متناسب با تخت انتخاب مي‌شود.

ميز آرايش

ميز آرايش

ميز آرايش يا ميز توالت در اتاق خواب گذاشته و براي قرار دادن لوازم آرايش و زيورآلات استفاده مي‌شود. معمولا ميز آرايش را از جنسي مشابه با تختخواب انتخاب مي‌كنند. ميز آرايش همراه با يك آينه بزرگ كه روي آن قرار مي‌گيرد عرضه مي‌شود. البته مي‌توان اين ميز را به صورت ست در سرويس خواب خريداري كرد. سرويس خواب شامل تختخواب، پاتختي، كمد و ميز آرايش است. ميز توالت بايد كاربردي و شامل تعداد مناسبي كشو باشد. بهتر است از ميز آرايش كوچك استفاده شود تا فضاي زيادي را در اتاق اشغال نكند. مدل هاي مختلف ميز آرايش از جنس هاي چوب و ام دي اف ساخته مي‌شود. در مدل هاي كلاسيك كنده كاري و منبت كاري روي نماي ميز آرايش به چشم مي‌خورد. اما در انواع مدرن، ميز آرايش ظاهري ساده تر دارد.

ميز كنسولميز كنسول

اين ميز نقش دكوري دارد و در ابعاد مختلف توليد مي‌شود. گرچه نمي‌توان كاربرد آن را در نظر نگرفت. كنسول هاي قديمي داراي چهار پايه و يك صفحه بودند اما مدل هاي جديد داراي كشو و كمد نيز هستند. به اين صورت مي‎شوداز آن ها براي نگهداري لوازم غير ضروري استفاده كرد. ميز كنسول را مي‌توانيد در فضاهاي خالي بگذاريد و توازن را در محيط برقرار كنيد. لوازم دكوري، گلدان و ظروف تزييني را روي كنسول قرار مي‌دهند. از ميز كنسول به عنوان ميز آرايش نيز استفاده مي‌شود، در اين صورت بهتر است يك آينه بزرگ را در كنار آن قرار دهيد.

در بخش هاي بعدي بخش دكوراسيون به چيدمان هر يك از ميز ها خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]