خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
دكوراسيون داخلي ديزاين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :deltadecoration
تاريخ: 1398/7/28  ساعت: ۱۰
اسباب بازي و لوازم آموزشي كودكان مي‌‌تواند هم به آموزش كودك كمك كند و هم جنبه تزييني در چيدمان اتاق كودك داشته باشد. عروسك و ماشين هاي رنگي را روي قفسه ها قرار دهيد و فضايي سرگرم كننده بسازيد.
چيدمان اتاق كودك

يكي از مواردي كه در دكوراسيون داخلي اتاق كودك با ساير بخش هاي خانه فرق مي‌كند، ويژگي سرگرم كننده بودن فضا است. با استفاده از رنگ هاي شاد، تصاوير متنوع رنگي، پرده هاي جذاب و روتختي زيبا چيدمان اتاق كودك را شاد مي‌سازد. نكته مهم در چيدمان اتاق كودك توجه به عناصر طراحي داخلي و چيدمان لوازم در جاي مناسب است. از ايده هاي مجله دلتا الهام بگيريد.

چيدمان اتاق كودك

چيدمان اتاق كودك كاري هيجان انگيز و لذت بخش است. از لوازم بازي و آموزشي كودكان كمك بگيريد؛ مثل كره زمين و تخته سياه. خواسته هاي كودك را در اولويت بگذاريد. از كوسن هاي رنگي با طرح انيميشن هاي مورد علاقه كودك استفاده كنيد. مي‌توانيد يك تم كلي در نظر بگيريد و آن را در كل محيط به اجرا گذاريد. عروسك هاي شخصيت مورد علاقه داستاني آن ها را به ديوار نصب كنيد و يا استيكر شخصيت هاي كارتوني را به در بچسبانيد، به همين سادگي.

استقلال

اگر كودكان در يك اتاق مشترك هستند، استقلال  آن ها را در نظر بگيريد و فضايي مجزا در اتاق ايجاد كرده و تا جايي كه مي‌توانيد سعي كنيد چيدمان اتاق كودك را به گونه اي شكل دهيد كه او بتواند تا دوران نوجواني در آن زندگي و نيازهايش را رفع كند.

رنگ سفيد در چيدمان اتاق كودك

اسباب بازي

از وسايل مخصوص كودكان، مانند چادرهاي رنگي، تور بالاي تخت و عروسك استفاده كنيد. بهترين انتخاب كه كاربردي و زيبا است، مي‎تواند استفاده از اسباب بازي به عنوان اكسسوري باشد. عروسك و ماشين هاي اسباب بازي را داخل قفسه هايي با ارتفاع كم قرار دهيد تا هم كودك به راحتي دسترسي داشته باشد و هم اسباب بازي كودكان جلوه زيبايي به اتاق بدهد.

چيدمان شيك اتاق كودك

ريسه ال اي دي

از ريسه هاي ال اي دي با رنگ هاي مختلف در نورپردازي استفاده كنيد. اگر سن كودك تان كم است، ريسه را دور از دسترس نصب كنيد.  هنگام خواب، ريسه ها را روشن بگذاريد تا كودك از تاريكي نترسد و با خيالبافي به خواب برود.

كفپوش

سعي كنيد كف اتاق كودك را با فرش رنگي بپوشانيد. از رنگ هاي گرم و تيره استفاده كنيد تا آلودگي ها را نشان ندهد. فرش كمك مي‌كند به هنگام نشستن روي زمين و بازي كردن دست و پاي كودكان زخم نشود.

چيدمان اتاق كودك با چادر تزئيني

تور بالاي تخت

تور بالاي تخت نماي منحصر به فردي به دكوراسيون داخلي اتاق كودك مي‌بخشد. تور را به گونه اي نصب كنيد كه بشود آن را جمع كرد و يا  هنگام بازي آن را دور تخت پهن كرد. به اين صورت حس كنجكاوي و قايم موشك در كودك ايجاد مي‌شود.

گياه

بين كودك و طبيعت دوستي ايجاد كنيد. دانه هاي لوبيا و عدس را با كمك كودك سبز كرده و در گلداني كه با بطري هاي پلاستيكي درست شده  بكاريد. گلدان را در اتاق كودك بگذاريد و به او آموزش دهيد از آن مراقبت كند.

گلدان دست ساز چيدمان اتاق كودك

ايمني و سلامت

از لوازم با لبه هاي منحني استفاده كنيد. وسايل اتاق با لبه هاي تيز براي كودكان خطرناك است. در انتخاب پرده و روتختي سراغ پارچه هاي ضدباكتري و ضدآلرژي برويد. در نهايت توجه داشته باشيد، شادي و سلامت كودك در گرو محبت و عشق است. با صرف زمان، بازي با كودك و توجه به او، كودكي سالم و شاد تربيت كنيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟

:
برچسب‌ها:

نويسنده :deltadecoration
تاريخ: 1398/7/24  ساعت: ۱۰
استفاده از رنگ سفيد علاوه بر زيبايي احساس امنيت و آرامش در فضا ايجاد مي‌كند. براي تعادل بخشيدن به محيط و ايجاد جذابيت، از كنتراست و رنگ هايي مانند مشكي در يك يا دو وسيله تزييني استفاده كنيد.
رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

اتاقي با ديوار كاملا سفيد، مانند بوم خالي براي نقاشي است. پس زمينه سفيد توانايي بالايي براي انجام دادن تغييرات هيجان انگيز دارد و در مقابل انتظارات را بالا مي‌برد. با الهام از ايده هايي كه در اين بخش از مجله دلتا گردآوري كرده ايم، مانند يك طراح حرفه اي از وجود رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي خانه لذت ببريد.

انتخاب رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

برخلاف آنچه به نظر مي‌رسد به كاربردنِ رنگ سفيد در دكوراسيون آسان نيست. استفاده از پالت رنگي سفيد و خالي از ساير رنگ ها، زشتي و خطاها را به راحتي نشان نمي‌دهد، فضا را بزرگ تر و روشن تر جلوه مي‌دهد اما احتمالِ ديزاين كردن اتاقي بي روح و معمولي را در پي دارد. سايه هاي مختلفي از رنگ سفيد وجود دارد؛ سفيد مايل به نارنجي روشن (ناواجو)، سفيد مرواريدي، سفيد مايل به نقره اي، سفيد مايل به فيروزه اي و … .

دكوراسيون آشپزخانه

براي شروع سراغ دكوراسيون آشپزخانه مي‌رويم. آشپزخانه قلب خانه محسوب مي‌شود. سايه هاي گرمِ رنگ سفيد را در نظر داشته باشيد و از آن  در كنار رنگ غالب استفاده كنيد، تا فضا حال و هواي دوستانه خود را حفظ كند و محيط سردي نداشته باشيد. اگر نمي‌خواهيد سايه هاي سفيد را وارد كنيد، نورپردازي زير كابينت با نورهاي گرم انتخابي مناسب است.

عناصر طراحي داخلي در دكوراسيون داخلي

شلف

شلف (قفسه) سفيد با پس زمينه سفيد هماهنگ مي‌شود و نگاه را به سمت خود منحرف نمي‌كند. لوازم تزييني با رنگ هاي تند و الگوهاي مورد علاقه خود را روي قفسه قرار دهيد. تضاد سفيد و رنگ لوازم كنتراست بصري ايجاد كرده و لوازم تزييني جلوه پيدا مي‌كنند.

قفسه در دكوراسيون داخلي

سبك خودتان را ايجاد كنيد

ديوار سفيد جان مي‌دهد براي تابلوهاي هنري و قاب عكس. عكس هاي خانوادگي، آثار هنري و يا حتي نقاشي هاي خود را در قاب هاي سفيد به ديوار بياوزيد و سبك منحصر به فرد خودتان را در دكوراسيون داخلي ايجاد كنيد.

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

عناصر هفتگانه

طراحي داخلي به معناي تلفيقِ دانش و هنر است. با خلاقيت و به كارگيري هوشمندانه از عناصر طراحي داخلي، بدون نگراني از سفيد استفاده كنيد و از نتيجه لذت ببريد.

فرم

اگر به درستي از فرم كمك بگيريد ديگر به ساير رنگ ها نياز نداريد. يك فرم واحد را به فضا اضافه كنيد و آن ها را در جا هاي گوناگون قرار دهيد. يك ميز جلو مبلي گرد، چراغ آويزهاي گرد، لامپ هاي حبابي و يا آينه اي با قاب دايره شكل هماهنگي دكوراسيون را جذاب مي‌كند.

فرم در دكوراسيون داخلي

الگو

همان طور كه در عكس زير مي‌بينيد الگو هايي كه با طوسي روشن روي سنگ مرمر نقش بسته، با اينكه در زمينه اي كاملا سفيد قرار دارد جذابيت و تنوع ديداري در دكوراسيون ايجاد كرده است.

الگو در دكوراسيون داخلي

كنتراست

يك يا دو وسيله را از رنگ هاي تيره و يا مشكي انتخاب كنيد. درون خانه گياهاني با برگ هاي بزرگ و سبز رنگ پرورش دهيد. وجود ساير رنگ ها كنار سفيد، كنتراستي جذاب ايجاد مي‌كند.

رنگ سفيد در طراحي داخلي

گرما ببخشيد

از تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون بر روان و احساسات غافل نشويد. سفيد، رنگي خنثي محسوب مي‌شود اما استفاده از آن در ابعاد بزرگ و عدمِ وجود رنگ گرم، حس سرما را به محيط القا مي‌كند. براي جلوگيري از سرد شدن فضا به دليل وجود حجم زياد سفيد مي‌توانيد چند ترفند را به كار گيريد. براي كف خانه كفپوش هاي چوبي انتخاب كنيد. مبلماني كه پايه هاي چوبي دارند و كوسن هايي به رنگ شاد شما را در گرما بخشيدن به خانه ياري خواهند كرد.

رنگ گرم در طراحي داخلي

:
برچسب‌ها:

[ ]